Kleště na druky – patentky

Mám dvě verze – jednu z Aliexpressu a druhou z drogerie Rosmann. Mezi druky ani kleštěmi není žádný rozdíl. Verze z drogerie má navíc pěkný kufřík, více nástavců na různé velikosti druků a ještě kovové druky. Verze z Ali má zase hezčí odstíny, rozhodně potřebujeme modré a růžové, které u té druhé verze nejsou. Když mi přišla sada z Ali, tak jsme s tím docela bojovali. Nevěděli jsme, jak se to dělá a návod žádný. Metodou pokus omyl jsme na to přišli, a tak vám nafoceným postupem ušetřím několik zničených druků 🙂

Kufříková verze z drogerie Rosmann:

Verze z Aliexpressu:

POSTUP:

1. Dobře si prohlédněte dílky, musíte vybrat správný pár. Venkovní dílek je stejný na obou stranách, liší se ty vnitřní dílky.

Na každé straně bude jedna dvojice jako na obrázku. Mezi tuto dvojici přijde látka.

2. Na látku si přiložíme jednu dvojici, já si ji přidržím rukou. Některé látky můžete drukem lehce propíchnout, tak to udělejte, lépe se vám s tím bude manipulovat. Viděla jsem, že u některých sad je přímo i takové propichovátko látky, vypadá jako šroubovák, ale na konci je úzký bodák, kterým se látka propíchne, pak se vloží ten druk a lépe to drží. Já jsem ale ani u jedné sady takové propichovátko neměla, tak si to přidržuji rukou.

3. Vložím do kleští a stlačím kleště.

Pro lepší představu – na ten černý nástavec přijde větší venkovní dílek.

Na silikonový nástavec přijde vnitřní dílek.

Stlačením kleští se zdeformuje střed druku, a tím pádem pak drží na látce.

Druky drží opravdu dobře. Nelámou se, nevypadávají. Miřte dobře, velmi špatně se odstraňují.

Když je budete hledat na Ali, tak klíčová slova zadejte buttons pliers.

Pro šicí inspiraci sledujte FB stránku „Šití jehlou a nití“

 

Jsem máma tří dětí. Nejmladší syn je autista. Rozhodla jsem se sdílet náš život, třeba to pomůže někomu, kdo je na začátku. I mně pomohly příběhy ze života od rodičů autistických dětí. Kromě toho jsem účetní a taky nadšená švadlenka. Šití mi pomáhá relaxovat a přijít na jiné myšlenky. Ráda trávím volný čas na zahrádce nebo tvořením s dětmi.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.