Pouzdro na telefon z filcu

Také mají vaše děti pořád obouchané telefony? Nechte je udělat si na ně pouzdro z filcu. Je to jednoduché, ochrání si telefon a určitě je to bude i bavit. Je to také dobrý nápad na drobný dáreček kamarádovi k narozeninám.

1. Změřím si telefon, šířka telefonu x 2 + 4 cm. Já mám telefon šířku 7 cm, takže x 2 je 14 a přidám 4 cm na sešití, a aby tam nebyl natěsno. Takže celkem 18 cm. Na výšku je výška telefonu + 3 cm. Já mám telefon na výšku 15 cm + 3 cm = 18 cm. Mám tedy vystřižené 2 díly 18 x 18 cm.

2. Oba díly dám na sebe a sešiji horní okraj

3. Oba díly přeložím přes sebe zleva doprava a sešiji podle šipek jednu stranu a spodní hranu.

4. Přetočíme. Nemusíme přetáčet, můžeme nechat švy zvenku, filc se netřepí. Záleží, co se vám víc líbí.

 

5. Na horní část doprostřed nacvakneme patentku.

6. Hotovo. Na fotce růžové pouzdro se švy zvenku, oranžové přetočené. Místo patentky také můžete našít suchý zip. Pak je ale lepší si ho našít ještě před sešitím stran. Pouzdro můžete ozdobit výšivkou nebo také sešít ozdobným smyčkovým stehem.

Pro šicí inspiraci sledujte FB stránku „Šití jehlou a nití“

Jsem máma tří dětí. Nejmladší syn je autista. Rozhodla jsem se sdílet náš život, třeba to pomůže někomu, kdo je na začátku. I mně pomohly příběhy ze života od rodičů autistických dětí. Kromě toho jsem účetní a taky nadšená švadlenka. Šití mi pomáhá relaxovat a přijít na jiné myšlenky. Ráda trávím volný čas na zahrádce nebo tvořením s dětmi.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.