Šicí úlovky z Aliexpressu

Na Aliexpressu jsem ulovila několik věcí k šití, které už delší dobu používám a jsem s nimi spokojená, tak se o ně podělím. Určitě je najdete i na eBay a Wish. Napíšu vždy klíčová slova, podle kterých je najdete.

1.  Krátké zipy v délkách 15, 20, 25, 30, 35 cm, někteří prodejci mají i delší.

Jsou perfektní na kosmetické taštičky, menší tašky, taštičky a kabelky. Používám je asi 2 roky a nestalo se mi, že by nefungovaly nebo že by používáním vznikl nějaký problém. Zipy na taštičkách stále fungují. Jsou v nabídce 10 nebo 100 ks v různých barvách. Balení 100 ks je cenově výhodnější. V přepočtu vychází na 2-5 Kč za kus podle délky a množství. Klíčová slova hledejte: 100 nylon zippers tailor.

Tady je ještě všeobecný odkaz na nabídky, podle těchto klíčových slov, nemůžu dávat odkaz na jednu konkrétní nabídku, protože nebývají stálé.

Odkaz na zipy.

2. Kleště a plastové druky/patentky.

Návod na jejich obsluhu jsem psala nedávno zde kleste-na-druky-patentky. Používám je už delší dobu a také s nimi není problém. Nelámou se, nevytrhávají. Klíčová slova: buttons pliers.

Odkaz na kleště s druky.

3. Šicí svorky.

Malé plastové kolíčky, pěkně drží látku a pracuje se s nimi rychleji než se špendlíky. Také oproti nim nezanechávají v látce dírky. Nelze je použít ale vždy, např. při stříhání uprostřed látky musíte použít špendlíky. Ale je rozhodně fajn mít při ruce obojí. Špendlíky rozhodně na Ali neobjednávejte, jsou neskutečně tupé. Přesvědčila jsem se o tom, když jsem si objednala cestovní šitíčko, špendlíky jsou nepoužitelné. Tyto šicí svorky používejte pouze na látku, několik jsem si jich zbytečně rozlámala, když jsem si je chtěla odložit na něco, co nebyla látka. Tvrdší povrch nesnesou. Na fotce vidíte ve dvou velikostech, používám jen tu menší, tu větší používám méně často a vlastně bych se bez těch větších obešla. Klíčová slova: sewing magic clips.

Odkaz na šicí svorky.

4. Knoflíky.

Dřevěné i plastové. Široký výběr. Používám nejen na šití a háčkování, ale také na různé tvoření s dětmi. U těch dřevěných knoflíků počítejte s tím, že nejsou stavěné na časté praní. U nabídek si ověřte i velikost knoflíků. Někdy vypadají na fotce větší než ve skutečnosti jsou. Klíčová slova knoflíky: buttons.  Dřevěné knoflíky: wooden buttons.  Plastové knoflíky: plastic buttons.  Knoflíky s nápisem hand made: buttons hand made.

Odkaz na knoflíky.

5. Bavlnky.

K vyšití čumáčků a očiček na hračkách, k sešití pevnějších částí, vyšívání kytiček, obšití obvodu výrobku smyčkovým stehem, na tvoření pro děti… V nabídkách jsou různě po 20, 50, 100 ks, větší balení je výhodnější, ale záleží, jak často je používáte. Určitě je fajn mít v různých barvách, takhle mám vždycky kam sáhnout. Klíčová slova: embroidery floss.

Odkaz na bavlnky.

Pro šicí inspiraci sledujte FB stránku „Šití jehlou a nití“

Jsem máma tří dětí. Nejmladší syn je autista. Rozhodla jsem se sdílet náš život, třeba to pomůže někomu, kdo je na začátku. I mně pomohly příběhy ze života od rodičů autistických dětí. Kromě toho jsem účetní a taky nadšená švadlenka. Šití mi pomáhá relaxovat a přijít na jiné myšlenky. Ráda trávím volný čas na zahrádce nebo tvořením s dětmi.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.